II mecz sparingowy i druga porażka tym razem w Strzegowie w tym samym rozmiarze!

GKS Strzegowo  3 : 2   GKS Lipowiec

(2 : 1) 13 min Kostowicki

ok. 70 Kostowicki

Skład GKS-u Lipowiec: Strzelec Michał - Wieluński Tomasz (2 min kontuzja- Jakub, 35 min Przemek, 60 min Czarek) Kańgowski Łukasz, Pszczółkowski Bartosz, Rudnicki Mateusz- Załęcki Łukasz, Klimek Przemysław, Gosik Patryk, Daniel ( 65 min Białobrzeski Robert) - Juszczyk Adam, Kostowicki Karol

Nie udało się naszym piłkarzom potrzymać dobrej passy w meczach ze Strzegowem. W swoim 2 meczu sparingowym musieliśmy uznać wyższość rywali GKS Strzegowo ponownie przegrywając 3:2, choć tym razem, to my jako pierwsi objeliśmy prowadzenie.

W 13 min składną akcję naszego zespołu (jedną z nielicznych w tym meczu) i doskonałe podanie od pomocnika na bramkę zamienił Karol Kostowicki oddając pewny strzał w dalszy róg bramki.

Po objęciu prowadzenia próbowaliśmy rozbijać ataki gospodarzy ograniczając się do gry defensywnej głównie na własnej połowie boiska.

Udawało się do 27 min gry. Wówczas gospodarze wymanewrowali naszą obronę i po rękach interweniującego bramkarza piłka wpadła do siatki.

Ok 37 min gry drużyna ze Strzegowa objęła prowadzenie. Bramka padła po wg naszej oceny ewidentnym spalonym ale brak bocznego sędziego uniemożliwił głównemu prawidłowa ocenę sytuacji.

Do przerwy mieliśmy jeszcze jedna dogodną okazję po solowej akcji Karola Kostowickiego zakończoną zbyt słabym uderzeniem na bramkę oraz kilka dobrze zapowiadających się kontr, z których nie potrafili zrobić użytku nasi nowi skrzydłowi.

Po zmianie stron drużyna GKS Strzegowo przystąpiła do aktywniejszych, mocniejszych ataków (widać już rękę nowego szkoleniowca-Marka Brakowieckiego) zamykając nas praktycznie na własnej połowie boiska. Na efekty nie trzeba było długo czekać, w 49 min prezent (asystę) od naszego bramkarza na bramkę zamienił napastnik gospodarzy.

Było 3:1. Strzegowo dalej dominowało na boisku. Od ok 60 min trener gospodarzy wymienił kilku zawodników i gra się nieco wyrównała.

Efektem tego była 2 bramka zdobyta ponownie przez najaktywniejszego tego dnia w naszych szeregach Karola.

Wyrównać wyniku już nam się nie udało, zawodnicy Strzegowa kontrolowali przebieg spotkania, choć okazje mieli Adaś i Karol.

Reasumując gospodarze pewnie wygrali spotkanie dominując niepodzielnie na boisku przez większą część gry. Naszą zmorą w tym spotkaniu były błędy indywidualne poszczególnych zawodników oraz widoczny przy wyższym tempie gry brak wystarczającej kondycji.

Najbliższy weekend zapowiada się arcy ciekawie w sobotę udamy się do Kuczborka a w niedzielę do Mławy na kolejne mecze sparingowe.